519781-2025 - Resultat
Sverige – Maskiner för brytning och byggnadsarbeten – Hyresmaskiner
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyresmaskiner
BeskrivningUpphandlingen avser hyra av maskiner, liftar, ställningar, bodar, elverk, pumpar, handverktyg, avspärrningsmaterial, mindre entreprenadmaskiner och mindre byggmaskiner med tillbehör m.m. Upphandlingen omfattar Karlshamns kommun, Karlshamnsbostäder AB, Karlshamns Hamn AB, Karlshamnsfastigheter AB, Karlshamns Energi AB, Karlshamns Energi & Vatten AB, Karlshamns Elnät AB samt Västblekinge Miljö AB.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94434:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43300000 Maskiner och utrustning för byggnadsarbeten, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten