519788-2017 - ResultatSverige-Eslöv: Underhåll av gatubelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av offentlig belysning
Referensnummer: MOS.2016.2177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är en utförandeentreprenad med funktionsansvar som avser drift och underhåll av Eslövs kommuns belysningsanläggning i allmän platsmark, såsom vid gator, torg, parker, gång- och cykelvägar, med mera.
Entreprenaden styrs av ett ramavtal som kommer att tilldelas en entreprenör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenaden styrs av ett ramavtal som kommer att tilldelas 1 entreprenör.