519788-2023 - ÄndringSverige-Lund: Reservelektricitetsaggregat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila reservkraftverk
Referensnummer: SN2023/0248
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31682500 Reservelektricitetsaggregat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett avtal för mobila reservkraftverk av varierande storlek för försörjning av lokaler inom Lunds kommun om den normala strömförsörjningen får avbrott.
Översiktlig beskrivning av uppdraget
Uppdraget avser ett avtal för köp av mobila reservkraftverk av varierande storlek för försörjning av lokaler inom Lunds kommun om den normala strömförsörjningen får avbrott. .
Uppdragets omfattning i detalj framgår av upphandlingsunderlaget i dess helhet, se bland annat under rubriken ”Upphandlingsdokumenten”.
Tillhandahållande av upphandlingsdokumenten
Upphandlingsdokumenten tillhandahålls elektroniskt via upphandlingsverktyget TendSign (se www.tendsign.com).
Inlämning av anbud
Anbud ska lämnas elektroniskt genom TendSign.
Endast elektroniska anbud accepteras.
Sista anbudsdag
Anbud ska vara beställaren tillhanda senast den 2023-08-28 23:59.
Anbud som inte är beställaren tillhanda inom utsatt tid kommer att förkastas.