Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionsbesiktning av elanläggningar
Referensnummer: RS 2018/647
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning
Denna upphandling gäller ramavtal för elrevisionsbesiktning av Region Gotlands besiktningspliktiga objekt enligt Elektriska nämndens krav. Ca 75 objekt. Antalet objekt kan komma att förändras under avtalstiden.
Region Gotland garanterar inga volymer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen