Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering för ombyggnad av Eriksdalsbadet - VVS-konsult
Referensnummer: FSK 2022/366
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser framtagande av systemhandling, bygghandling inklusive fortlöpande PM-hantering under produktionsskedet, samt därefter upprättande av relationshandlingar.
Fastighetskontorets inriktning är att genomföra projektet som en utförandeentreprenad med utökad samverkan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321200 Konstruktion av värmesystem, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71322200 Konstruktion av rörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen