Upphandling av schakt och rörläggning av huvudvattenledning Talldalsvägen - TS Jeriko, Huddinge
Referensnummer: 19MB2079
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Cirka 1 650 m ny vattenledning DN1200 som ska förläggas från Talldalsvägen i grönområde till tryckstegringsstation Jeriko vid Källbrinks idrottsplats i Huddinge. I arbetet ingår även att uppföra en ny växlingskammare för 2 st DN1200.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen