Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektering för ombyggnad av Eriksdalsbadet - Byggnadskonstruktör
Referensnummer: FSK 2022/368
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser framtagande av systemhandling, bygghandling inklusive fortlöpande PM-hantering under produktionsskedet, samt därefter upprättande av relationshandlingar.
Fastighetskontorets inriktning är att genomföra projektet som en utförandeentreprenad med utökad samverkan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315000 Byggnadsteknik, 71325000 Konstruktion av grundkonstruktion, 71327000 Bärverksprojektering, 71328000 Kontroll av bärverksprojektering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen