Huvudsaklig CPV-kod 45213200 Anläggningsarbeten för magasin och industribyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo Elnät AB avser att bygga en ny 72,5/12 kV regionstation innehållande kontroll-, ställverks och transformatorbyggnad samt erforderliga markarbeten i anslutning till befintlig regionnätstation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45232220 Byggnation av undercentral, 45232221 Transformatorunderstation, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen