519928-2019 - ResultatSverige-Västerås: Skrivare och kurvskrivare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Tryckerimaskiner
Referensnummer: KS 2019/00632-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerås stad har behov av att införskaffa två stycken printers vilka ska hyras under 36 månader. Den ena printern ska vara stor och vara den primära printern. Den andra ska vara mindre och fungera som reserv eller vid hög beläggning.
Service och reparationer ska ingå under avtalstiden.
Observera att frågor om upphandlingen inte kan besvaras under perioden v 27-34 då semestertid råder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30123000 Kontors- och företagsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen