Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategiska kommunikationstjänster samt medieutbildning och medieträning
Referensnummer: SU FV-2.2.2-2733-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Samverkansavdelningen vid Stockholms universitet behöver upphandla ramavtal med en (1) leverantör för strategiska kommunikationstjänster samt medieutbildning för leverans av tjänster inom myndighetens kommunikationsarbete.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen