520014-2025 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – 2025 Psykologer till barnsjukvården, Region Norrbotten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel2025 Psykologer till barnsjukvården, Region Norrbotten
BeskrivningUppdraget innefattar akuta och planerade bedömningar och behandlingar av måttligt till svår psykiatrisk och neuropsykiatrisk problematik för barn 0-18 år. Arbetet sker på plats och i nära samverkan med vårdnadshavare i familjekontext och barnets övriga nätverk. Vissa utredningsinsatser kan förekomma. Uppdraget gäller för hela Region Norrbotten men kommer till största del bemannas på Barn- och ungdomspsykiatrin, Gällivare sjukhus.
Intern identifierare25/64
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000