520070-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Stockholm
Referensnummer: 21-01314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket inbjuder er härmed att lämna anbud på upphandling avseende taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Stockholm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1 - Stockholm 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Stockholm inom anbudsområde 1 - Stockholm 1
Anbudsområde 2 - Stockholm 2
Del nr: 2
Taxiresor för Sjöfartsverkets lotsar inom lotsområde Stockholm inom anbudsområde 2 - Stockholm 2