520077-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för revisionstjänster
Referensnummer: RG 2020/817
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksgälden bjuder härmed in leverantörer att ansöka om att lämna anbud i upphandlingen av ramavtal av externt revisionsstöd för att bistå Riksgälden i delar av arbetet med att revidera hur 2020-2023 års utbetalade fondmedel ur kärnavfallsfonden har använts.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen