Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköpssystem
Referensnummer: 19/142
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna RFI är att få kunskap om vilka aktuella vilka lösningar som finns tillgängliga på marknaden avseende inköpssystem anpassat för köp av både produkter och tjänster och entreprenad inom fastighetsbranschen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48444100 Faktureringssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI gällande inköpssystem.