Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Containertransporter Torsby kommun
Referensnummer: UH-2022-36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ni inbjudes att lämna anbud på transporter av reningsverksslam från reningsverket (AVR) i Ransby och Sysslebäck samt sorterat grovavfall i container från återvinningscentraler (ÅVC) i Sysslebäck och Stöllet enligt förutsättningar och villkor i detta upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delentreprenad 1. Containertransport av sorterat grovavfall från Torsby ÅVC
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90512000 Avfallstransport, 90513700 Transport av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning
Delentreprenad 1
Omfattar transport av sorterat grovavfall från återvinningscentralen 8ÅVC) i Torsby samt komprimerat hushållsavfall från Toria och COOP i Torsby.
Delentreprenad 2
Omfattar transport av reningsverksslam från Torsby reningsverk. (AVR).
Delentreprenad 3
Omfattar transport av sorterat grovavfall från Sysslebäck och Stöllets återvinningscentraler (ÅVC).
Delentreprenad 4
Omfattar transport av reningsverksslam från Ransby och Sysslebäcks reningsverk (AVR).