520165-2019 - KonkurrensutsättningSverige-HALMSTAD: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad/hantverkstjänster - Kyla
Referensnummer: KS 2019/00463
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar byggnads- och installationsarbeten samt reparations -, underhålls- service- och ombyggnadsarbeten på kommunens fastigheter. Avtalsområdet är kyla
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen