2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omställningsstöd, outplacement samt coachning inom karriär och kompetens
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att få ramavtal som ger Riksdagsförvaltningen (RDF) kontinuerlig tillgång till kvalificerat omställningsstöd för riksdagsledamöter som avslutar sitt riksdagsuppdrag samt outplacement och coachning inom karriär och kompetens för RDF:s medarbetare. RDF har för avsikt att ingå ramavtal med en (1) leverantör för successiva avrop under avtalsperioden.
Intern identifierare: 2175-2024/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79998000 Coachning
Ytterligare klassificering (cpv): 79633000 Personalutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Omställningsstöd, outplacement samt coachning inom karriär och kompetens