See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning Avesta
Beskrivning: Snöröjning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1, GC-vägar Avesta – Skogsbo.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2, GC-vägar Avesta – Grytnäs – Jularbo.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 3, Leder i Avesta centrala orter.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 4, Bostadsgator och kortare GC-väg i västra Avesta.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område 5, Bostadsgator och en parkeringsplats i centrala Avesta.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Område 6, Gator och fastigheter i Skogsbo, Grytnäs gärde, Högbo och Månsbo
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Område 7, Busstation och parkeringar mm i Avesta.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Område 8, Fastigheter i Avesta centrum.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Område 9, Gator mm i Skogsbo, Rutbo och Skogsbo norra.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Område 10, Gator och fastigheter i Krylbo.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Område 11, Karlbo – Brunnbäckstäkt och Björkarsbo, gator, fastigheter.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Område 12, Fors.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Område 13, Horndal.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Område 14, Fastigheter i Avesta centralort.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Område 15, Koppardalen.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Område 16, Krylbo-Karlbo.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Område 17, Avesta, centrumparkeringarna.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Område 18, Avesta – Skogsbo, fastigheter, GC-vägar/banor.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Område 19, Brogård, Nordanö, Lund, By och Näs.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Område 20, Snöslunga.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:80646:Lot:20