520249-2020 - ÄndringSverige-Göteborg: Företags- och organisationsrådgivning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd för EU-medfinansiering, ramavtal
Referensnummer: ref.nr. 110-20040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Hamn AB söker konsultstöd som kan stötta och/eller projektleda i processen kring att ansöka om, driva och rapportera EU-projekt i dess olika steg.
Uppdrag kan bli aktuella för enstaka steg eller alla steg i processen från ansökan till slutrapportering.
Bland dokumenten finns en sammanfattning av uppdraget på engelska. Det finns även de allmänna villkoren på engelska bifogat. Om skulle vara några motsättningar är det de svenska versionerna som gäller.