Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koncerngemensamt ramavtal avseende Backspärrar
Referensnummer: SDA 2018-00049
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44521110 Dörrlås
II.1.4.
Kort beskrivning
Swedavia AB avser att upphandla ett ramavtal för backspärrar vilka skall kunna levereras, installeras och driftsättas på våra samtliga flygplatser. Till detta ramavtal tillkommer ett service och reservdelsavtal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521110 Dörrlås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen