2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordon - inköp och tillhörande tjänster
Beskrivning: Sveriges Radio upphandlar ett ramavtal för inköp av fordon. Avropsberättigade på avtalet är även SVT och UR.
Intern identifierare: SR2511
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000