520335-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Försäkringar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Egendoms- samt Avbrotts-, Mer- och Extrakostnadsförsäkring
Referensnummer: 18/77
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö Energi avser upphandla egendoms- samt avbrotts-, mer- och extrakostnadsförsäkring
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen