Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänst för att förebygga och hantera sjukfrånvaro
Referensnummer: KS/2023:00222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Botkyrka kommun har behov av att upphandla en tjänst för att förebygga och hantera sjukfrånvaro. Tjänsten ska innefatta sjukanmälan via telefon och kontakt med legitimerad sjuksköterska kring sin sjukanmälan samt ett verktyg kopplat till denna tjänst som meddelar närmaste chef och som kan registrera sjukfrånvarostatistik.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85141220 Rådgivning tillhandahållen av sjuksköterskor, 85147000 Företagshälsovård, 85312500 Rehabiliteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen