52037-2022 - ÄndringSverige-Karlskrona: Medicinska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hälso- och sjukvårdsmaterial
Referensnummer: KS 2021/11607 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet
Karlskrona kommun org nr 212000-0829.
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser att tillgodose behovet av medicinska förbrukningsartiklar för hälso-och sjukvård inom Karlskrona kommun.
Upphandlingen avser de produkter som efterfrågas i bilaga Produktkorg samt rabattsatt övrigt sortiment.