520503-2019 - ResultatSverige-Mora: Konsulttjänster för säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetstekniska tjänster och produkter, 2019/52
Referensnummer: 2019/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende säkerhetstekniska tjänster och produkter för successiva avrop.
Observera att Kravspecifikation, Avtalsvillkor och Administrativa bestämmelser är de samma för upphandlingens samtliga delar (6st).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1) Inbrottslarm, 2019/52
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625300 Inbrottslarmssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbrottslarm
Del 2) Passagesystem, 2019/52
Del nr: 2
35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
Passagesystem
Del 3) Övervakningskameror, 2019/52
Del nr: 3
35125300 Övervakningskameror
Övervakningskameror
Del 4) Larmöverföring, 2019/52
Del nr: 4
35121700 Larmsystem
Larmöverföring
Del 5) Brandlarm, 2019/52
Del nr: 5
31625200 Brandlarmssystem
Brandlarm
Del 6) Lås, 2019/52
Del nr: 6
98395000 Låssmedstjänster
Låssmedstjänster och -produkter