520514-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Utbildning av personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning inom HR
Referensnummer: UH-2019-344
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun inbjuder till anbudsgivning avseende rubricerad upphandling i enlighet med i upphandlingsdokumenten beskrivna krav och villkor.
Uppdraget omfattar utbildning inom lönebildning, diskriminering, jämställdhetsintegrering samt hot och våld. Upphandlingen är indelad i fyra områden, vilka kommer tilldelas separat.
— Lönebildning
— Diskriminering
— Jämställdhetsintegrering
— Hot och våld (Resima)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lönebildning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79632000 Utbildning av personal, 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Diskriminering
Del nr: 2
Jämställdhetsintegrering
Del nr: 3
Hot och våld
Del nr: 4