520521-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Teknisk analys eller konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter
Referensnummer: 2017-13338
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
•Tjänsteområde A: Statistiksammanställning - Miljöfordon och hållbara transporter (lätta och tunga)
•Tjänsteområde B: Tekniska tjänster – Bullerkartläggningar
•Tjänsteområde C: Tekniska tjänster – Utredning av energiförsörjningssystem och dess klimatpåverkan samt analyser av resurshushållning.
•Tjänsteområde D: Projektledning och processledning - Miljöfordon och hållbara transporter
•Tjänsteområde E: Projektledning och processledning - Energi och klimat