520643-2019 - ResultatSverige-Eslöv: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och grönyteskötsel
Referensnummer: 19/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska ansvara för att årligen utföra snöröjning under perioden 15 oktober – 15 april samt grönyteskötsel 15 april – 15 oktober för Eslövs Bostads ABs fastigheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen