520734-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Åkersberga: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DRIFT SÄRSKILD SERVICE FÖR VUXNA ENLIGT LSS (1993:387)
Referensnummer: 2017-63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Österåkers kommun inbjuder härmed intresserade att lämna anbud på verksamhetsdrift av en bostad med stöd och service (servicebostad) för vuxna enligt Lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS).
Upphandlingens omfattning.
Österåkers kommun inbjuder härmed intresserade att lämna anbud på verksamhetsdrift av en bostad med stöd och service (servicebostad) för vuxna enligt Lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS). Upphandlingens totala omfattning framgår av upphandlingsdokumenten i sin helhet.
Den statistik alternativ volymuppskattning som anges i upphandlingsdokumenten ska inte tolkas som en utfästelse eller garanti för det kommande avtalet.
Österåkers kommun har för avsikt att teckna avtal med 1 leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen