52074-2022 - ÄndringSverige-Gävle: Vägtrafikledningsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material samt programmering av trafiksignalsanläggningar och trafikanordningssystem
Referensnummer: 12346
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34923000 Vägtrafikledningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun upphandlar materialinköp samt programmering av trafiksignalsanläggningar eller trafikanordningssystem när dessa ska repareras, bytas ut, byggas om eller nyanläggas.