520758-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter-Ramavtal 2020 Tekniska konsulttjänster- El Tele Transportsystem
Referensnummer: FAST 2019-00436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser projektering, mätning och analys samt kontroll och besiktning av entreprenader av ny- och ombyggnadsprojekt inom El, Tele, Transportsystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71356400 Tekniska planeringstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen