520775-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Hälsovårdstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkarkonsulter för uppdrag inom Barnhälsovård
Referensnummer: SLSO 16-1468
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser läkarkonsulter för uppdrag inom Barnhälsovård (BHV) till Stockholms läns sjukvårdsområde (SLSO).
Upphandlingen är uppdelat i två delområden: 1. Delområde Allmänmedicin med erfarenhet av barnhälsovård och 2. Delområde Barn- och ungdomsmedicin. Anbudsgivare kan välja att lämna på anbud på ett eller samtliga delområden.
Avrop från ramavtalet kommer ske via förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen