520784-2019 - ResultatSverige-Lidingö: Programvara för industristyrning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av programmeringstjänster samt leverans av hårdvara – Uppgradering Styrsystem Etapp 2.2
Referensnummer: KF2019-175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48150000 Programvara för industristyrning
II.1.4.
Kort beskrivning
Käppalaförbundet bjuder in intresserade företag att ansökan om att delta i upphandling av uppgradering av styrsystemet, se Bilaga 1 - Uppdragsbeskrivning och omfattning för närmare beskrivning av uppdraget.
Ansökan sker genom att följa instruktionerna i ansökningsformuläret och fylla i fält, kryssrutor samt bifoga de bilagor som krävs.
Välkomna med era ansökningar!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30200000 Datorer och datamateriel, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 31682210 Instrumenterings- och styrsystem, 42961000 Manöver- och styrsystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 72212000 Programmering av tillämpningsprogram, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen