52079-2021 - ResultatSverige-Lund: Elektrisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elmaterial
Referensnummer: 2020-FA000065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31600000 Elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av elmaterial inkl. armaturer dock inte armaturer för inomhusbruk såsom skrivbordsbelysning, golv- och bordslampor, läslampor och nedpendlad miljöbelysning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31340000 Kabeltillbehör, isolerade, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31681000 Eltillbehör, 31681410 Elmateriel, 31682100 Eldosor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen