520793-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Djursholm: Färdigställande byggnadsarbeten
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster-Bygg
Referensnummer: FN 2020/0241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för hantverkstjänster för bygg, service, reparations- och underhållsarbete. Både in- och utvändigt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45262300 Betongarbeten, 45262522 Murning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45421000 Snickeriarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen