520807-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Presenter och priser – 2024 Personalgåvor Region Norrbotten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel2024 Personalgåvor Region Norrbotten
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal på personalgåvor i form av fysiska och digitala gåvokort (enfunktionsvouchers) för leverans till Region Norrbotten. Med gåvokort avses värdebevis med ett på förhand fastställt värde som används för att välja produkter från ett utvalt sortiment i en digital portal under en begränsad tid. Med gåvokort avses inte presentkort. Gåvokorten kommer att köpas in till medarbetare som julgåvor, pensionsgåvor samt jubileumsgåvor efter 25 års anställning. Leverantören ska erbjuda ett brett sortiment med gåvor av god kvalitet och allmänt kända varumärken inom de kategorier som framgår i upphandlingsdokumenten. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Upphandlingen genomförs i enlighet med Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Intern identifierare24/202
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18530000 Presenter och priser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000