Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tomtbergaskolan: Storkök AB 04
Referensnummer: HS/2019:432
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverans, montage och installation av storköksutrustning och -inredning vid om- och tillbyggnad av Tomtbergaskolan i Huddinge kommun. Storköket kommer att ha tillagning och servering för upp till 1000 ätande per dag (elever och personal).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45421151 Montering av kompletta kök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen