Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten
Referensnummer: UH-2018-132
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för utförande ventilationsarbeten och OVK besiktningar. Upphandlingens omfattning redovisas i sin helhet i upphandlingsdokumenten
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 45331210 Installation av ventilation, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen