2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetsresor
Beskrivning: Upphandlingen avser dels (1) persontransporter till och från daglig verksamhet samt i förekommande fall transport kopplad till verksamheten. Resenär kommer att vara deltagare i daglig verksamhet, ledsagare till deltagare samt personal kopplad till verksamheten. Dels (2) persontransporter till och från dagverksamhet. Majoriteten av transporterna sker med specialfordon då det bland deltagare finns de som är rullstolsburna.
Intern identifierare: AVN 2025/150
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000