See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av avloppstjänster Finspång Kommun
Beskrivning: Finspång kommun upphandlar avloppstjänster Takvolym på avtalet är 8 000 000 SEK Beräknat värde på avtalet är 6 000 000 inklusive eventuella optioner. Vidare garanteras inga volymer. Avtalsstart beräknas till 28/6-2024.
Intern identifierare: A13/24
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avloppstjänster (DIS) steg II, Svenska Bostäder (1)
Beskrivning: Avloppstjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Övergripande krav
Beskrivning: Avloppstjänster till Finspång kommun
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Information om anbudsgivaren
Beskrivning: Aktiva inom avloppstjänster