52093-2021 - ResultatSverige-Linköping: Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper, hygienprodukter och rengöringsmedel
Referensnummer: Ks26 2020-85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på upphandling av ett avtal gällande hygienartiklar, mjukpapper och rengöringsmedel.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköpings kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33700000 Hygienartiklar, 33711500 Hudvårdsprodukter, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen