Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny Hemsida (Implementering och drift av ny webbplats).
Referensnummer: KS 2016:199-052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun inbjuder till att lämna anbud på implementering och drift av ny webbplats till Kristinehamns kommun.
För mer information se förfrågningsunderlag med bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72514300 Drift av dataanläggning för underhåll av datasystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen