520978-2017 - ResultatSverige-Linköping: Naturgas
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LNG (naturgas)
Referensnummer: 17/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09123000 Naturgas
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av LNG (naturgas) till Tekniska verkens tre kryotankar belägna i Linköping, Norrköping och Västervik.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09100000 Bränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen