Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Åtgärd liggande stammar Släden Västertorp
Referensnummer: 2021-4764
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektets omfattar projektering och produktion av relining av liggande stam på Bjällervägen 2-46, Västertorp. Området består av 36 portar där det även föreligger 12 aktiva skyddsrum. Där relining inte är genomförbar skall stammar bytas ut. De stammar som är åtkomliga genom luckor skall bytas ut. Syftet med denna åtgärd är förlängd teknisk livslängd och minimering av underhållskostnader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45453000 Reparation och renovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen