Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förnyelse Gunnarbo 2
Referensnummer: UH-2021-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45453000 Reparation och renovering
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar stambyte inklusive renovering av 44 st lägenheter samt allmänna utrymmen, nya fönster, upprustning av fasad, tak och friliggande garage. Finplanering av markytor. För fullständig beskrivning se förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 56 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45453000 Reparation och renovering, 45262690 Renovering av byggnader, 45261210 Takläggningsarbete, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45443000 Fasadarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen