521096-2020 - KonkurrensutsättningSverige-HÄRNÖSAND: Skodon förutom sport- och skyddsskor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortopediska skor
Referensnummer: 19RS10770
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18810000 Skodon förutom sport- och skyddsskor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Ortopediska skor inom produktområden/delar nedan:
Ortopedisk behandlingssko
Ortopedisk handgjord sko
Ortopedisk anpassad sko för vuxna
Ortopedisk anpassad sko för barn
Ortopedisk individuellt anpassad sko
Fotortos/fotbäddar
Samt enligt beskrivning i förfrågningsunderlaget.
Närmare beskrivning av efterfrågade produkter återfinns i Generella krav samt aktuella produktområden/delar och särskilda kontraktsvillkor i Mall ramavtal ortopediska skor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18832000 Specialskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen