Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Funktionsservice, reparation/Renovering och planerat underhåll hiss
Referensnummer: IU23-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser funktionsservice, reparation/ renovering och planerat underhåll av hissanläggningar inom Falkenbergs Kommun, Falkenbergs Bostads AB:s fastigheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen