Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Administrative Information Management System (AIMS)
Referensnummer: UH 2020/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48100000 Programvara för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala University intends to purchase an Administrative Information Management System (AIMS) for administration of in vivo models.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48610000 Databassystem, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen