521258-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter - Elprojektörer/beredare
Referensnummer: 17-0071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande tekniska konsulter inom området elprojektering.
Orientering om upphandlingen
Beställaren avser att handla upp konsulttjänster avseende utförande och underhåll av eldistributionsanläggningar.
Orientering om uppdraget
Kategorin är uppdelad på två områden, projektering och underhåll och gäller arbete med eldistributionsanläggningar avseende transformatorstationer och ledningsnät 0,4-10 kV.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen