521293-2023 - ÄndringSverige-Strängnäs: Däck till lätta och tunga fordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av däck och fälgar samt säsongskifte av hjul, säsongsförvaring och andra däckrelaterade tjänster
Referensnummer: KS/2023:224
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun, SFAB och SBAB bjuder in er att lämna anbud vad gäller köp av däck och fälgar samt säsongskifte av hjul, säsongsförvaring och andra däckrelaterade tjänster gällande kommunens olika fordon. Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden: A - personbilar, släp och lätta lastbilar samt B - lastbilar och maskiner.